Miesięczne archiwum: kwiecień 2015

Przyczyny urazów

Nadwichnięcie stawu barkowo-obojczykowego powstaje wskutek nagłego uderzenia barku lub wyciągniętego ramienia. Przeciążenie pierścienia rotatorów barku powodujące w tym miejscu zapalenie ścięgien bywa następstwem stałego uprawiania sportów wymagających ruchów ręki nad głową, takich jak serwowanie w … Czytaj dalej . . .

Leczenie zaburzeń odporności

Odpowiednia dieta i ćwiczenia fizyczne zawsze pobudzają układ immunologiczny. Lekarz powinien cię skierować do dietetyka i rehabilitanta w celu otrzymania odpowiednich wskazówek.

Należy przedyskutować z lekarzem sytuacje, które ujemnie wpływają na zdrowie i doprowadzają do … Czytaj dalej . . .

STWARDNIENIE ZANIKOWE BOCZNE

Stwardnienie zanikowe boczne (SLA – sclerosis lateralis amyotrophica), zwane także chorobą Lou Gehriga – od imienia baseballisty, który zmarł na SLA w 1941 roku – jest nieuleczalną chorobą degeneracyjną układu nerwowego. Z nieznanych powodów uszkodzeniu … Czytaj dalej . . .

Opryszczka narządów płciowych

Opryszczka narządów płciowych

Opryszczka, najczęstsza choroba wirusowa przenoszona drogą płciową, jest bardzo zakaźna i nieuleczalna, ale nie jest groźna i możesz nauczyć się z nią żyć.
Dolegliwość na ogół rozprzestrzenia się jedynie wtedy, gdy zakażona … Czytaj dalej . . .

RUMIEŃ PIELUSZKOWY

Rumień pieluszkowy – stan zapalny skóry w miejscu przylegania pieluszki, na pośladkach, narządach płciowych i udach – ma większość niemowląt w 1. roku życia. Rumień bywa przyczyną złego samopoczucia dziecka, może także powodować ból, ale … Czytaj dalej . . .

Nocne moczenie

Dzieci poniżej 6. roku życia czasami oddają bezwiednie mocz w czasie snu. Objaw ten jest niepokojący, jeżeli:
♦    Dziecko ma więcej niż 6 lat i albo nie przestało jeszcze moczyć się w nocy, albo też … Czytaj dalej . . .