Miesięczne archiwum: czerwiec 2015

ZABURZENIA SŁUCHU

tmp8471-1Ucho odbiera fale dźwiękowe, które uderzają w błonę bębenkową, znajdującą się na końcu przewodu słuchowego zewnętrznego. Błona bębenkowa przenosi wibracje na 3 maleńkie kosteczki w uchu środkowym: młoteczek, kowadełko i strzemiączko. Ślimak, znajdujący się w … Czytaj dalej . . .

PRZYCZYNY ZABURZEŃ SEKSUALNYCH

Na satysfakcjonujące współżycie seksualne wpływ ma wiele czynników – zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Zaburzać mogą je różne choroby, dolegliwości, urazy, leki oraz toksyny obecne w zanieczyszczonym środowisku naturalnym. Bardzo ważne są sfera psychiczna oraz … Czytaj dalej . . .

ZABURZENIA KRĄŻENIA OBWODOWEGO

Chyba każdy z nas doświadcza od czasu do czasu przykrego uczucia dyskomfortu w kończynach związanego z bólem i przemęczeniem mięśni oraz ich sztywnością. Z powodu takich dolegliwości wielu ludzi cierpi codziennie. Zjawisko to, zwane chromaniem … Czytaj dalej . . .

SZKARLATYNA

Szkarlatyna jest chorobą zakaźną wywołaną przez bakterie i leczoną antybiotykami. Kiedyś była bardzo ciężką, często śmiertelną chorobą, dzisiaj występuje rzadko i jest uleczalna.

Zwykle występuje u dzieci w wieku 2-10 lat. Po okresie inkubacji trwającym … Czytaj dalej . . .

Ospa wietrzna

Ospa wietrzna jest chorobą wirusową, charakteryzującą się swędzącą wysypką skórną. U dzieci przebiega z reguły łagodnie, natomiast dorosłym grozi powikłanie w postaci bakteryjnego zapalenia płuc.
Osoby, które chorowały na ospę wietrzną, wykształcają odporność na całe … Czytaj dalej . . .

ROZEDMA PŁUC

Rozedma płuc, potencjalnie śmiertelna choroba, charakteryzuje się zmniejszeniem elastyczności płuc, a objawia dusznością i przewlekłym kaszlem. Chociaż w rozwoju choroby odgrywa rolę wiele różnych czynników – zanieczyszczenie środowiska, przebyte choroby płuc (astma), aspekty genetyczne – … Czytaj dalej . . .

Mononukleoza – domowe sposoby wspomagania

Aby wspomóc organizm w walce z infekcją, można pić herbatę z jeżówki (Echinacea spp.) albo nagietka lekarskiego (Calenclula ofticinalis); i jedną, i drugą 3 razy dziennie.
W celu obniżenia gorączki występującej przy mononukleozie można spróbować … Czytaj dalej . . .